Konfucius 552-479 př.n.l.: I cesta dlouhá jeden rok začíná prvním krokem.

Červen 2009

Platamonas

22. června 2009 v 14:05 | Rea |  Řecko
Platamonas
Malebné přístavní rybářské městečko, proměňující se v letní sezonu v živé turistické letovisko, se nachází pod zříceninou křižáckého hradu Platamonas s mohutnou věží, který tvoří dominantu celé oblasti. Za dobré viditelnosti je odtud nádherný výhled na moře a na nejvyšší vrcholy pohoří Olymp a na pobřeží Olympské riviéry. Skalnaté pobřeží přecházející v písečné pláže s pozvolným přístupem do moře je omýváno průzračnou vodou Egejského moře, hlavní promenáda Platamonas je lemována řadou typických taveren, restaurací, obchodů, nachází se zde několik barů, klubů a diskoték.

Z místa je dobré spojení linkovými autobusy do cca 100 km vzdálené Soluně a do dalších letovisek, je zde také vlaková zastávka. Dobré vlakové spojení se Soluní i Athénami.Hrad Platamonas
R.1204 ho postavili Frankové. V červenci a srpnu se ve staré pevnosti koná Olympský divadelní a folklórní festival.

Hotel Sun Beach
Hotel s příjemnou rodinnou atmosférou, obklopený krásnou udržovanou zahradou s bazénem, se nachází v klidném prostředí přímo u moře a písečné pláže.
Příjemné místo k trávení dovolené.
Cca 10minutovou pěší chůzí se dostanete do centra městečka Platamonas.


Procházkou lze dojít také do asi 3 km vzdáleného letoviska Nei Pori. Přímo před hotelem je zastávka turistického vláčku, který projíždí letovisky Nei Pori a Platamonas, kde se otáčí a zaveze turisty zase zpět.
Platamonas-Soluň 120 km
Platamonas-Katerini 38km
Platamonas-Nei Pori 3 km