Konfucius 552-479 př.n.l.: I cesta dlouhá jeden rok začíná prvním krokem.

Únor 2010

Malaga

22. února 2010 v 12:25 | Rea |  Španělsko-Andalusie
Malaga-plán
Malaga
Malaga-park
Malaga-Picassovo rodištěMalaga - je centrem turistického dění na Costa del Sol díky modernímu letišti. Historické i moderní město, významný přístav. Rodné město Pabla Picassa. V Malaze zanechali stopy především Arabové(do dobytí města křesťanskými vojsky r. 1487).
Hradby Alcazaba, zbytky římského divadla, středověká arabská pevnost Gibralfaro s krásným výhledem na město a přístav, katedrála Manquita z 16. století, náměstí Plazza de Merced s rodným domem malíře Pabla Picassa.
Malaga -procházka
Začíná na Puente Tetuán, dále vede po široké promenádě Alameda Principal až k soše markýze de Lariose (Estatua Marqués de Larios). Tady odbočíme doleva na živou nákupní třídu Marqués de Larios a půjdeme po ní až na Plaza de la constitución, odkud budeme pokračovat doprava po Calle M. Monroy a konečn po Calle Salinas až ke katedrále. Po prohlídce katedrály se vydáme po Calle Cister do Calle Alcazabilla, tady zahneme doleva a dojdeme na cestu, která vede zahradami až nahoru ke slavné Alcazabě. Tady se otevírá nádherný výhled na město a na rozlehlý přístav.
Pamětihodnosti
Malaga-ruiny římského amfiteátru
Malaga-Gibralfaro
Malaga-Alcazaba


Alcazaba
Rezidence maurských vládců a pevnost z 11. stol. na kopci, která byla od 14.stol. průběžně rozšiřována.
Dnes se v ní nachází mimo jiné archeologické museum a zbytky římského divadla z doby císaře Oktaviána Augusta. Nedaleko se tyčí 130 m vysoký Gibralfaro neboli hora s majákem. Tak totiž zněl arabský název této hory, na které stával maják už asi od dob Féničanů.
Malaga-katedrála
Malaga-katedrála
Katedrála
Mohutná církevní stavba převážně v renesančním slohu, která stojí na místě bývalé mešity. Založili ji Katoličtí králové. Kostel se začal stavět v r. 1528 a v r. 1588 byl vysvěcen. Tato trojlodní bazilika je 115 m dlouhá a 52 m vysoká. Uvnitř je jedna z nejcennějších sochařských výzdob v Andalusii, několik pašijových obrazů, historické obrazy. Za prohlídku stojí také dřevěná chórová lavice ze 17. stol. a katedrální muzeum. (Molina Lario)
Museo Picasso
Rodný dům světoznámého malíře (25.října 1881).
Malaga-přístav
Malaga-aréna


INFOSERVIS
Autobusové nádraží- Paseo de los Tilos
Informace-Turistická kancelář-Pasaje de Chinitas 4
Vlakové nádraží - Explanada de la Estación, spojení do Torremolinos, Fuengirola a směr Madrid.
Cíle v okolí
Estepona
Fuengirola
Gibraltar
Marbella
Nerja
Ronda
Torremolinos
Benalmádena Costa

Nerja- ve východní části Costa del Sol. Je proslavená vyhlídkovým místem Balkón de Europa.
Jeskyně Cuevas de Nerja u městečka Nerja z období paleolitu. Jsou zde k vidění zbytky maleb, nálezy zbraní, šperků a kostí.
Ronda-městečko na náhorní plošině, sevřené pohořím Sierra de Ronda a Sierra de Grazalema. Zajímavostí je nejstarší býčí aréna ve Španělsku z roku 1785.

Španělsko-Andalusie-Benalmadena Costa

8. února 2010 v 11:14 | Rea |  Španělsko-Andalusie
Jižní Španělsko-Costa del Sol-Andalusie
Andalusie-mapa
Andalusie-mapa
Andalusie je atraktivní oblast na jihu Španělska s pobřežím Costa del Sol (Pobřeží slunce ), které má 160 km pláží a malých zátok s obdivuhodnými pamětihodnostmi a nádhernou přírodou.
V Andalusii naleznete řadu typických bílých vesniček s klidnou atmosférou, v jejich malých uličkách můžete obdivovat květiny, čistotu i pohostinnost místních obyvatel.
Andalusie byla dlouho obývána Maury. Proto mají městečka často arabský ráz.
Na jihu horského systému Bético, který prostupuje oblast Andalusie je součástí Sierra Nevada ( Sněžné pohoří) s vrcholem Mulhacén ve výši 3478 m n.m.
Benalmadena Costa
Benalmadena Costa-silnice
Benalmadena Costa
Benalmadena Costa-vláček v přístavu
Benalmadena Costa-moře
Benalmadena Costa-na pláži
Benalmadena Costa-na pláži


Středisko vzdálené asi 3km od Torremolinos s ním téměř splývá. Bylo vystavěno jako součást horské vesničky Benalmadena Pueblo, vzdálené od pobřeží asi 2 km. Je zde atraktivní sportovní přístav Puerto Marina s kotvícími jachtami, obchody, restauracemi, také podmořské akvárium Sea Life. Z vesničky Benalmadena Pueblo je nádherný výhled na pobřeží, ale také na pohoří Sierra Nevada.
Přístav v noci
Lanovka
Lanovka

Teleférico-kabinová lanovka (ida y vuelta-zpáteční jízdenka-25 euro) na vrchol hory Calamorro (800. m n.m.). Konečná stanice ve výšce 769 m n.m. (2x výška Eiffelovy věže v Paříži). Tam různé příležitosti se zabavit-vystoupení s cvičenými dravými ptáky, Španělská škola-ukázky umění jezdce a koně, jízda na oslících, vycházkové pěšiny s krásnými výhledy do krajiny. Délka trasy lanovky mezi výchozí a konečnou stanicí je 2 676m.

Benalmadena Costa-El Bil Bil
Kulturní centrum El Bil-Bil
Budova navržena a postavena ve 30. letech 20. stol. v arabském stylu. Vystřídala několik majitelů a začátkem 80. let ji zakoupilo město a zrestaurovalo do dnešní podoby. Slouží jako kulturní centrum.Arroyo de la Miel
Arroyo de la MielArroyo de la MielArroyo de la Miel
Zábavní park Tivoli World
Trhy
Minivláček
Městský park
Benalmadena Pueblo
Benalmadena Pueblo
Benalmadena Pueblo


Hotel Balmoral
Benalmadena Costa-hotel BalmoralBenalmadena Costa-hotel Balmoral
Pohled z balkonu hotelu
Pohled z balkonu hotelu


Benalmadena Costa-přístav v nocise nachází asi 50 m od písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Ta je oddělena silnicí s pobřežní promenádou. Přístav Puerto Marina je vzdálen asi 600 m.