Konfucius 552-479 př.n.l.: I cesta dlouhá jeden rok začíná prvním krokem.

Malaga

22. února 2010 v 12:25 | Rea |  Španělsko-Andalusie
Malaga-plán
Malaga
Malaga-park
Malaga-Picassovo rodištěMalaga - je centrem turistického dění na Costa del Sol díky modernímu letišti. Historické i moderní město, významný přístav. Rodné město Pabla Picassa. V Malaze zanechali stopy především Arabové(do dobytí města křesťanskými vojsky r. 1487).
Hradby Alcazaba, zbytky římského divadla, středověká arabská pevnost Gibralfaro s krásným výhledem na město a přístav, katedrála Manquita z 16. století, náměstí Plazza de Merced s rodným domem malíře Pabla Picassa.
Malaga -procházka
Začíná na Puente Tetuán, dále vede po široké promenádě Alameda Principal až k soše markýze de Lariose (Estatua Marqués de Larios). Tady odbočíme doleva na živou nákupní třídu Marqués de Larios a půjdeme po ní až na Plaza de la constitución, odkud budeme pokračovat doprava po Calle M. Monroy a konečn po Calle Salinas až ke katedrále. Po prohlídce katedrály se vydáme po Calle Cister do Calle Alcazabilla, tady zahneme doleva a dojdeme na cestu, která vede zahradami až nahoru ke slavné Alcazabě. Tady se otevírá nádherný výhled na město a na rozlehlý přístav.
Pamětihodnosti
Malaga-ruiny římského amfiteátru
Malaga-Gibralfaro
Malaga-Alcazaba


Alcazaba
Rezidence maurských vládců a pevnost z 11. stol. na kopci, která byla od 14.stol. průběžně rozšiřována.
Dnes se v ní nachází mimo jiné archeologické museum a zbytky římského divadla z doby císaře Oktaviána Augusta. Nedaleko se tyčí 130 m vysoký Gibralfaro neboli hora s majákem. Tak totiž zněl arabský název této hory, na které stával maják už asi od dob Féničanů.
Malaga-katedrála
Malaga-katedrála
Katedrála
Mohutná církevní stavba převážně v renesančním slohu, která stojí na místě bývalé mešity. Založili ji Katoličtí králové. Kostel se začal stavět v r. 1528 a v r. 1588 byl vysvěcen. Tato trojlodní bazilika je 115 m dlouhá a 52 m vysoká. Uvnitř je jedna z nejcennějších sochařských výzdob v Andalusii, několik pašijových obrazů, historické obrazy. Za prohlídku stojí také dřevěná chórová lavice ze 17. stol. a katedrální muzeum. (Molina Lario)
Museo Picasso
Rodný dům světoznámého malíře (25.října 1881).
Malaga-přístav
Malaga-aréna


INFOSERVIS
Autobusové nádraží- Paseo de los Tilos
Informace-Turistická kancelář-Pasaje de Chinitas 4
Vlakové nádraží - Explanada de la Estación, spojení do Torremolinos, Fuengirola a směr Madrid.
Cíle v okolí
Estepona
Fuengirola
Gibraltar
Marbella
Nerja
Ronda
Torremolinos
Benalmádena Costa

Nerja- ve východní části Costa del Sol. Je proslavená vyhlídkovým místem Balkón de Europa.
Jeskyně Cuevas de Nerja u městečka Nerja z období paleolitu. Jsou zde k vidění zbytky maleb, nálezy zbraní, šperků a kostí.
Ronda-městečko na náhorní plošině, sevřené pohořím Sierra de Ronda a Sierra de Grazalema. Zajímavostí je nejstarší býčí aréna ve Španělsku z roku 1785.
 


Aktuální články

Reklama