Konfucius 552-479 př.n.l.: I cesta dlouhá jeden rok začíná prvním krokem.

Španělsko-Andalusie-Benalmadena Costa

8. února 2010 v 11:14 | Rea |  Španělsko-Andalusie
Jižní Španělsko-Costa del Sol-Andalusie
Andalusie-mapa
Andalusie-mapa
Andalusie je atraktivní oblast na jihu Španělska s pobřežím Costa del Sol (Pobřeží slunce ), které má 160 km pláží a malých zátok s obdivuhodnými pamětihodnostmi a nádhernou přírodou.
V Andalusii naleznete řadu typických bílých vesniček s klidnou atmosférou, v jejich malých uličkách můžete obdivovat květiny, čistotu i pohostinnost místních obyvatel.
Andalusie byla dlouho obývána Maury. Proto mají městečka často arabský ráz.
Na jihu horského systému Bético, který prostupuje oblast Andalusie je součástí Sierra Nevada ( Sněžné pohoří) s vrcholem Mulhacén ve výši 3478 m n.m.
Benalmadena Costa
Benalmadena Costa-silnice
Benalmadena Costa
Benalmadena Costa-vláček v přístavu
Benalmadena Costa-moře
Benalmadena Costa-na pláži
Benalmadena Costa-na pláži


Středisko vzdálené asi 3km od Torremolinos s ním téměř splývá. Bylo vystavěno jako součást horské vesničky Benalmadena Pueblo, vzdálené od pobřeží asi 2 km. Je zde atraktivní sportovní přístav Puerto Marina s kotvícími jachtami, obchody, restauracemi, také podmořské akvárium Sea Life. Z vesničky Benalmadena Pueblo je nádherný výhled na pobřeží, ale také na pohoří Sierra Nevada.
Přístav v noci
Lanovka
Lanovka

Teleférico-kabinová lanovka (ida y vuelta-zpáteční jízdenka-25 euro) na vrchol hory Calamorro (800. m n.m.). Konečná stanice ve výšce 769 m n.m. (2x výška Eiffelovy věže v Paříži). Tam různé příležitosti se zabavit-vystoupení s cvičenými dravými ptáky, Španělská škola-ukázky umění jezdce a koně, jízda na oslících, vycházkové pěšiny s krásnými výhledy do krajiny. Délka trasy lanovky mezi výchozí a konečnou stanicí je 2 676m.

Benalmadena Costa-El Bil Bil
Kulturní centrum El Bil-Bil
Budova navržena a postavena ve 30. letech 20. stol. v arabském stylu. Vystřídala několik majitelů a začátkem 80. let ji zakoupilo město a zrestaurovalo do dnešní podoby. Slouží jako kulturní centrum.Arroyo de la Miel
Arroyo de la MielArroyo de la MielArroyo de la Miel
Zábavní park Tivoli World
Trhy
Minivláček
Městský park
Benalmadena Pueblo
Benalmadena Pueblo
Benalmadena Pueblo


Hotel Balmoral
Benalmadena Costa-hotel BalmoralBenalmadena Costa-hotel Balmoral
Pohled z balkonu hotelu
Pohled z balkonu hotelu


Benalmadena Costa-přístav v nocise nachází asi 50 m od písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Ta je oddělena silnicí s pobřežní promenádou. Přístav Puerto Marina je vzdálen asi 600 m.
 


Aktuální články

Reklama