Konfucius 552-479 př.n.l.: I cesta dlouhá jeden rok začíná prvním krokem.

Itálie-ostrov Sardinie-Margherita di Pula

16. srpna 2010 v 10:52 | Rea |  Itálie - Sardinie
Itálie - Sardinie - jižní pobřeží- Santa Margherita di Pula-hotel New Barcavela
Sardinie-mapa
Sardinie
Sardinie, druhý největší italský ostrov po Sicilii, který se nachází západně od Apeninského poloostrova a jižně od francouzské Korsiky. Má rozmanitý povrch od horstev protkaných četnými kaňony a dosahujících výše našich Krkonoš až po náhorní plošiny a nížiny. Z prehistorického osídlení se zachovaly četné kultovní stavby, shlédnout lze též antické vykopávky i řadu středověkých památek. Ostrov je rozdělen do čtyř správních oblastí: Sassari, Nuoro, Oristano a Cagliari, které je zároveň hlavním městem.
Sardinie nabízí nespočet nádherných pláží, z nichž určitě nejznámější je Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží) na severovýchodě ostrova táhnoucí se od zálivu Arzachena k zálivu Cugnana.Sardinie-Margherita-plán
Pula
Capo di Pula
Pula
Pula
Pula
Pula se vyznačuje překrásným mořem a pobřežím, a proto má i odpovídající turistickou infrastrukturu. Pláž se táhne až k blízké rekreační oblasti Santa Margherita (7 km), dalšímu vyhledávanému cíli letních návštěvníků.. Hotely a komplexy apartmánů jsou postaveny podél pláže pod přírodní střechou z korun četných pinií, v blízkosti panoramatické cesty. Poblíž Puly vyčnívá z moře poloostrůvek Capo di Pula, vyhledávaný především mineralogy pro hojný výskyt zeolitu, křemene a kalcitu, jež jsou sevřeny ve ztuhlé lávě.

Pula
Pula
Pula


Santa Margherita di Pula
Známé letovisko ležící v těsné blízkosti starověkého města Nora.
Nora
Pinie
New Barcavela


Hotel New Barcavela
Pláž
New Barcavela
Rodinný hotel ve vzrostlém piniovém háji se nachází v klidném místě, přímo u krásné soukromé pláže s jemným bílým pískem a průzračně čistým mořem, cca 200 m od komerčního centra se supermarketem, pizzerií, butikem a několika malými obchůdky se suvenýry a tabákem. Odtud jezdí linkové autobusy do městečka Pula (10 km) a do města Cagliari (45 km).
Celý hotelový komplex je vystavěn pod přírodní střechou tvořenou korunami borovic zajišťujících příjemný chládek.
Hotel New Barcavela
New Barcavela-recepce
New Barcavela
Skládá se z hlavní budovy, postavené ve tvaru obrácené lodi (odtud název - barcavela - plachetnice), restaurací s výhledem na moře, společenskou místností a menších budov.
Terasa nad mořem
New Barcavela
New Barcavela


V zahradě je velký bazén se sladkou vodou a skluzavkou, terasa na slunění s lehátky a slunečníky zdarma. Ty si plavčík v době našeho pobytu přenesl na pláž, aby je pronajímal.
New Barcavela
plážplážCAGLIARI
Procházka po hlavním městě.
Cagliari-podloubí Via Roma
Cagliari-Torre dell Elefante
Cagliari-Via Universita
Cagliari-Piazza YenneBusem na autobusové nádráží. Začneme u radnice naproti Piazza Matteoti, projdeme si podloubí Via Roma tam a zpět k radnici. Na východní straně paláce (1897) začíná Largo Carlo Felice stoupající do kopce. Krásné obchody. Cestou nahoru přijdeme k malému náměstí, patřícímu ke kostelu Sant Agostino (1580). Nahoře na Piazza Yenne-stánky tržnice. Vpravo nad Piazza je schodiště, které vede ke Castello-řadu staletí město ve městě. Po prudkém stoupání (my jme jeli pohodlně výtahem) se ocitneme u Torre dell'Elefante. Naproti se nachází budova univerzity z r. 1765. Pokud půjdeme po Via Universita, dojdeme k Bastione San Remy s vyhlídkovou terasou Terrazza Umberto.
Cagliari-Bastione San Remy
agliari-Bastione San Remy
Cagliari-Santa Maria di CastelloPokud vystoupáme po schodišti výše, přijdeme k Via Fossario a odtud přímo do centra této čtvrti Castello. Na konci ulice stojí Dóm Santa Maria di Castell
o ze 13. stol připomínající dóm v Pise. Nádherná mramorová kazatelna z 12. stol.stála opravdu v Dómu v Pise. Prostor před Dómem ohraničuje radnice z 18. stol. Navazujícímu Piazza Palazzo vévodí Palazzo Viceregio, dnes sloužící jako sídlo prefektury provincie Cagliari. Na konci Via La Marmora, projdete-li kolem Chiesa della Purissima, leží náměstí Piazza Independeza. Tomuto náměstí dominuje Torre di San Pankrazio. Po Via dei Genovesi se dostaneme zpět k Bastione San Remy.
Z Terrazza sejdeme po schodišti dolů na Piazza Costituzione. Vpravo narázíme na Via G. Manno, jednu z nejkrásnějších nákupních ulic ve městě. Ta na konci opět ústí na Largo Carlo Felice, a ta pak na Via Roma, výchozí místo procházky.
Asi tři hodiny.
Cagliari
 


Aktuální články

Reklama