Konfucius 552-479 př.n.l.: I cesta dlouhá jeden rok začíná prvním krokem.

Toskánsko-Siena

13. června 2011 v 11:23 | Rea |  Itálie - Toskánsko

Siena

Siena-pohled na Dóm
Celkově dochované gotické město, protože díky jeho úpadku nedošlo v minulosti k bourání staveb kvůli výstavbě nových objektů.Vyniká nádherným historickým centrem s velmi cennými architektonickými památkami.
Piazza del CampoPiazza del Campo-k jihu se svažující náměstí je považováno za nejkrásnější v Itálii. Je obklopeno 16 paláci. Dnešní podoba náměstí i paláců pochází ze 14. století, kdy byla většina z nich přestavěna. náměstí je zdobené budovou Palazzo Pubblico, věží Torre del Mangia a kašnou Fonte Gaia. Dvakrát ročně se zde koná slavné palio-středověko koňské dostihy.
Věž Torre del Mangia (102 metrů) s 503 schody byla postavena ve 14. století jako symbol vojenské autority. Na základní kameny bylo vytesáno hebrejsky, řecky a latinsky odvážné tvrzení "věž nemůže být zasažena hromy, blesky ani bouřkou".
Siena-Piazza del CampoPalazzo Pubblico
Siena-Piazza del Campo
Torre del Mangia
kašna Forte GaiaPalazzo Piccolomini
- jediný sienský palác ve stylu florentské renesance schraňuje městské účetní knihy ze 13. století.
Palazzo del Capitano del Popolo- palác postavený v gotickém stylu a sídlo Fakulty vědy, ekonomiky a bankovnictví.
Siena-katedrála Santa Maria Assunta
Siena-katedrála Santa Maria Assunta
Siena-zvonice
Na náměstí Piazza del Duomo stojí gotický dóm Santa Maria Assunta od Giovanniho Pisana z bílého a černého mramoru , který byl postaven ve 12. - 13. století. Interiér zdobí díla od více než 40 umělců. Na místě staré věže rodiny Bisdominiů byla postavena nová zvonice v románském stylu ze 13. století.

zpět na Toskánsko
 


Aktuální články

Reklama