Konfucius 552-479 př.n.l.: I cesta dlouhá jeden rok začíná prvním krokem.

Španělsko - Costa de Almería - Mojácar

5. února 2014 v 12:55 | Rea |  Španělsko - Costa de Almería
Almería a Costa de Almería
Almería - andaluská provincie nacházející se na jihovýchodě Pyrenejského poloostrova.


Almería - hlavní město provincie, které Arabové nazývali Al Mariya (Zrcadlo moře). V 11.století bylo hlavním městem islámského státu Taifa de Almaríja. Panství Arabů skončilo v Almeríi až v roce 1489. Zemětřesení v roce 1522 zničilo rozsáhlé části historického města. Z arabského období zůstaly v Almeríi zachovány základy a obranné zdi mohutné pevnosti Alcazaba, která se vypíná nad městem.

Mojácar (čti Mochákar)

Mojácar Pueblo Mojácar Pueblo Mojácar Pueblo

Historické městečko ležící na kopci nad údolím, které dosahuje až k moři. Má pozoruhodné historické jádro. Úzké uličky jsou dokladem arabského vlivu. Z pobřeží se sem dostanete místním autobusem. Kromě neobvyklých výhledů nás upoutá hrad de Jesús Nazareno a jeskyně Mariquita la Posá y Morales. Z vyhlídky na náměstí (Mirador de la Plaza), a také od hradu, je nádherný pohled do údolí.
Kostel Santa Maria je z neopracovaného kamene a má skoro vojenský charakter. Před ním stojí La Mojaquera z bílého mramoru v tradičním zdejším kroji.

Mojácar-Indalo

Na nejrůznějších místech setkáme s typickým panáčkem, jemuž tu říkají Indalo . V dávných dobách zdobil zdejší příbytky. Tehdy sloužil jako ochrana před uřknutím a blesky a dnes je symbolem městečka.

Středoevropana lákají do Mojácaru především pláže. Je jich tu celkem na 17 kilometrů, jsou písečné i oblázkové. Na úplném konci u hotelu Indalo se zdá, že zde pláže končí a dále už jsou jen útesy a skaliska. Avšak odtud vysoko nad mořem vede naučná stezka.
Mojácar - apartmánový komplex Best Pueblo Indalo
 


Aktuální články

Reklama