Konfucius 552-479 př.n.l.: I cesta dlouhá jeden rok začíná prvním krokem.

Prosinec 2016

Albert Einstein

21. prosince 2016 v 13:53 | Rea |  Citáty


"Obávám se dne, kdy vývoj technologie předčí vzájemné

lidské vztahy. To potom svět bude mít GENERACI IDIOTŮ"


Albert Einstein


Itálie - Kalábrie - Parghelia

14. prosince 2016 v 13:55 | Rea |  Itálie - Kalábrie
TROPEA


Tropea je město na pobřeží Tyrhénského moře v jihoitalské provincii Vibo Valentia. Historické centrum města nabízí možnost návštěvy několika zajímavých památek.


Duomo - románská katedrála z 11. století .
Chiesa del Jesu - jezuitský kostel, jeden z nejstarších kostelů ve městě.
Chiesa di Santa Maria dell´Isola - kostel Svaté Marie, který se nachází na skalnatém útesu přímo nad pláží.
Chiesa di San Francesco d'Assisi - kostel Svatého Františka z Assisi z roku 1295
Chiesa del San Francesco di Paola - kostel Svatého Františka z Paoly, byl založen v 16. století.


V okolí Tropey se pěstuje kvalitní červená cibule. Zdejší cibule je v Itálii velice známá a nese označení Cipolla di Tropea.

Parghelia - hotel Baia Tropea


Nejbližší centrum od hotelu je městečko Parghelia, které je vzdálené cca 3 km po jediné silnici, která je ovšem velmi rušná.. Na pěší procházku můžeme zapomenout.. Město Tropea je vzdáleno cca 6 km dostupné pouze autem. Z Parghelie i vlakem.


Hotelový resort Baia Tropea se nachází v překrásné zahradě a je rozdělen na 2 části. První část se nachází přibližně 30 m od pláže a v těsné blízkosti bazénu a jeviště, kde každý večer probíhají programy. Pouze v italštině. Většinou po půlnoci hlasitá hudba utichá.


Dvoulůžkové pokojea jsou směrované s výhledem do stráně. Pokoje v přízemí jsou velmi tmavé, v pokoji se musí svítit. Čtyřlůžkové pokoje mají menší balkón nebo verandu a jsou směrované k bazénu a na moře.


V druhé části hotelu se nacházejí apartmány a pokoje s překrásným výhledem na moře a jsou umístěny v prudkém svahu cca 250 metrů od pláže.
Typická plodina : Cedrát

"Cedrát" (Citrus medica) jsou velké zelené citróny bohaté na vitamíny C a E, přezdívané Adamovo jablko. Nedají se jíst syrové, ale zpracovávají se kandováním nebo se nakládají do 90 % alkoholu. Z cedrátu se dělá sirup, čaj, zmrzlina, dezert i likér.