Konfucius 552-479 př.n.l.: I cesta dlouhá jeden rok začíná prvním krokem.

Španělsko - Almería - Roquetas de Mar

25. dubna 2018 v 12:11 | Rea |  Španělsko - Costa de Almería

Španělsko - Almería - Roquetas de Mar


Provincie Almería je jednou z osmi provincií Andalusie. Zahrnuje hornatá území v západním cípu Andalusie (část pohoří Sierra Nevada s nejvyšší horou Chullo, 2609 m.), široká údolí řek Almanzora a Andarax a území podél 219 km pobřeží Středozemního moře. Sousedí pouze s provincií Granada na severozápadě a s Murcií na severovýchodě.

V provincii panuje velmi suché polopouštní podnebí a zdejší holá a vyprahlá krajina působí i v rámci Španělska exoticky.
Žije zde přibližně 700 000 obyvatel. Počet obyvatel začal s rozmachem turismu po roce 1975 rychle růst, k čemuž se v 90. letech 20. století přidala silná imigrace.
Tabernas - pouštní kamenitá krajina plná kaňonů

Almería - hlavní město provincie

Alkazaba

Roquetas de Mar


Poměrně rušná obec Roquetas de Mar, původně rybářská vesnička, se během posledních několika let proměnila ve vyhledávané rekreační místo. Návštěvníci se zde mohou seznámit s množstvím monumentů, jako je například
hrad Castillo de la Roquetas,
kostel Iglesia de Nuestra Seňora del Rosario,
chrám z 18. století - Templo del Siglo XVIII,
divadlo Teatro Auditorio.
Navíc zde nechybí ani býčí aréna a široká nabídka kulturních akcí

Lákavé jsou především písečné a velmi čisté pláže s pozvolným vstupem do moře. Pláže v Roquetas de Mar bývají pravidelně vyznamenávány Modrou vlajkou EU, což dokazuje jejich čistotu a čistotu vody.

Roquetas de Mar má zajištěno pravidelné autobusové spojení s Almerií, okolními městy a letovisky. Vybudovány zde byly kvalitní silnice.
Transfer z letiště v Almeríi: cca 35 minut.

Hotel Playaluna
Asi 45 km na východ se nachází město Cabo de Gata.
Cabo de Gata-Níjar
- unikátní přírodní park, který zařadilo UNESCO v roce 1997 na seznam bisférických rezervací. Naleznete zde významné ptačí kolonie a nejzachovalejší mořské a pouštní ekosystémy. Největší pozornost mají plameňáci. Skalní útvary zde vytvořily jedinečné zátoky s překrásnými plážemi.
 


Aktuální články

Reklama